





Διαθέσιμες Επιλογές
Η Oukitel παρουσιάζει το Oukitel WP100, ένα νέο 5G Ανθεκτικό Smartphone με ενσωματωμένο αποστασιόμετρο laser, ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπαταρία 33000mAh και 1200 lumen φακό camping .
Κατέχει επάξια τις πιστοποιήσεις IP68, IP69K, MIL-STD-810H αφού είναι κατασκευασμένο από πολυκαρβονικό υλικό με μεταλλικά πλαϊνά αλλά και ελαστικά άκρα για προστασία από πτώσεις δοκιμασμένο σε πολύ αντίξοες συνθήκες και θερμοκρασίες.
Η 6.8” IPS FHD+ οθόνη με ανάλυση 2460x1080px και πυκνότητα 396ppi και ρυθμό ανανέωσης 120Hz προσφέρει άριστες γωνίες θέασης αλλά και πολύ καλή φωτεινότητα (650nits) ακόμα και κάτω από το φώς του ήλιου. Επίσης, εφοδιάζεται με Corning Gorilla Glass 5 για μεγαλύτερη αντοχή κατά των γρατζουνιών.
Διαθέτει τριπλή οπίσθια κάμερα με κύριο αισθητήρα εικόνας Samsung Isocell HP 3 108MP + 20MP Night Vision με αισθητήρα εικόνας Sony IMX350 + 2MP GalaxyCore GC02M1 Macro Camera καθώς και LED flash για να τραβάτε υπέροχες φωτογραφίες με εξαιρετική ευκρίνεια ακόμα και στο σκοτάδι. Η μπροστινή κάμερα των 32MP με αισθητήρα εικόνας Sony IMX616 σας δίνει τη δυνατότητα να τραβάτε εκπληκτικές selfies, να πραγματοποιείτε video κλήση ή ακόμα και να ξεκλειδώσετε την συσκευή καθώς διαθέτει την λειτουργία Face Unlock.
Ο πανίσχυρος Dimensity 7300 οκταπύρηνος MediaTek επεξεργαστής που είναι χρονισµένος στα 2.5GHz, σε συνδυασµό µε μνήμη 12GB RAM, η οποία μπορεί να φτάσει εως τα 36GB VIRTUAL RAM με Android 14 θα απογειώσουν τις καθηµερινές multitasking απαιτήσεις σας καθώς εφαρµογές και παιχνίδια μπορούν να τρέχουν ταυτόχρονα χωρίς καθυστερήσεις ενώ τα 512GB με δυνατότητα επέκτασης έως 2TB μέσω microSD κάρτας σας επιτρέπουν να αποθηκεύσετε όλα τα αγαπημένα σας multimedia αρχεία.
Τέλος, μερικά ακόμα σημαντικά χαρακτηριστικά του Oukitel WP100 είναι ότι διαθέτει ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπαταρία 33000mAh που δίνει στην συσκευή δυνατότητα αναμονής εώς και 4459 ώρες και ταχυφόρτιση 66W ώστε να μην περιμένεις αρκετά μέχρι να φορτίσει αλλά και ενσωματωμένο αποστασιόμετρο laser που απλοποιεί την μέτρηση απόστασης ,εμβαδόν ή όγκου χωρίς την ανάγκη μεζούρας ή βοήθειας.
| Χαρακτηριστικά | |
| Λειτουργικό σύστημα | Android 14 με Play Store και Ελληνικά |
| Κεντρικός επεξεργαστής (CPU) | Οκταπύρηνος Mediatek Dimensity 7300 (4x2.5 GHz Cortex-A78 & 4x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Επεξεργαστής γραφικών (GPU) | Arm Mali-G615 MC2 |
| Μνήμη RAM | 12GB |
| Εσωτερική μνήμη | 512GB |
| Άλλες λειτουργίες | NFC, FM Radio, Δακτυλικό αποτύπωμα, Αναγνώριση Προσώπου, Γρήγορη Φόρτιση 66W,Camping Light,Laser |
| Διάσταση οθόνης | 6.80" |
| Τύπος οθόνης | FHD+ IPS LCD 2460x1080, Capacitive, Multi-touch, 120Hz refresh rate Corning Gorilla Glass 5 |
| Κύρια κάμερα | 108MP Samsung Isocell HP + 20MP Sony IMX350 Night Vision + 2MP GalaxyCore GC02M1 Macro Camera |
| Μπροστινή κάμερα | 32MP Sony IMX616 |
| Ασύρματη συνδεσιμότητα | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/n 5GHz, Hotspot, Bluetooth v5.2, A-GPS, GPS, GLONASS, BeiDou,Galileo |
| Κινητή τηλεφωνία | 2G 850/900/1800/1900 MHz, 3G 850/900/1700/1900/2100 MHz, 4G 800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600 MHz |
| Υποδοχές SIM | 2 SIM (2 nanoSIM) |
| Υποδοχή κάρτας μνήμης (MicroSD) | Ναι, στη θέσης της 2ης SIM μέχρι 2ΤΒ |
| Θύρες | Type-C (OTG) |
| Μπαταρία | Li-Po 33000mAh (μη αφαιρούμενη) |
| Διαστάσεις (εκατοστά) | 17.83x8.43x3.56 |
| Βάρος (γρ) | 829 |
| Πιστοποίηση | IP68, IP69K, MIL-STD810H |
| Δίκτυο 5G | Ναι |
| Χρώμα | ΜΑΥΡΟ |







