



Διαθέσιμες Επιλογές
H Ulefone παρουσιάζει το Armor X16 Pro και ταράζει τα νερά στην μεσαία κατηγορία ανθεκτικών κινητών προσφέροντας premium χαρακτηριστικα σε προσιτή τιμή.Η συσκευή ξεχωρίζει καθώς είναι λεπτή σε πάχος (μόλις 1,8cm), διαθέτει όμορφη σχεδίαση και αντοχή κατέχοντας επάξια τις πιστοποιήσεις IP68, IP69K, MIL-STD-810H αφού είναι κατασκευασμένο από πολυκαρβονικό υλικό για προστασία στις πτώσεις.
Η 6.56" IPS HD+ οθόνη με ανάλυση 1612x720px με ρυθμό ανανέωσης 90Hz προσφέρει πολύ καλές γωνίες θέασης αλλά και πολύ καλή φωτεινότητα ακόμα και κάτω από το φώς του ήλιου.
Διαθέτει τριπλή οπίσθια κάμερα 64MP Sony IMX682 +2 MP Macro+ 25MP Night Vision Sony IMX550 με διπλό LED IR για να τραβάτε υπέροχες φωτογραφίες με εξαιρετική ευκρίνεια ακόμα και στο σκοτάδι. Η μπροστινή κάμερα των 16MP Samsung S5K3P8SP05 σας δίνει τη δυνατότητα να τραβάτε εκπληκτικές selfies, να πραγματοποιείτε video κλήση ή ακόμα και να ξεκλειδώσετε την συσκευή καθώς διαθέτει την λειτουργία Face Unlock.
Ο οκταπύρηνος MediaTek 6300 επεξεργαστής που είναι χρονισµένος στα 2.4GHz, σε συνδυασµό µε τα 8GB RAM και δυνατότητα επέκτασης εώς 16GB, θα απογειώσουν τις καθηµερινές multitasking απαιτήσεις σας καθώς απαιτητικές εφαρµογές και παιχνίδια μπορούν να τρέχουν ταυτόχρονα χωρίς καθυστερήσεις. Τα 256GB ενσωματωμένης μνήμης με δυνατότητα επέκτασης εώς 2ΤΒ μέσω SD κάρτας μνήμης σας επιτρέπουν να αποθηκεύσετε όλα τα αγαπημένα σας multimedia αρχεία.
Τέλος, ένα ακόμα σημαντικό χαρακτηριστικό του Ulefone Armor X16 Pro είναι ότι διαθέτει μπαταρία 10360mAh που δίνει στην συσκευή δυνατότητα αναμόνης εώς και 555 ώρες αλλά και ταχυφόρτιση 33W ώστε να μην περιμένεις αρκετά μέχρι να φορτίσει.
Δείτε video του προϊόντος:
| Χαρακτηριστικά | |
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 με Play Store και Ελληνικά |
| Κεντρικός επεξεργαστής (CPU) | Οκταπύρηνος Mediatek Dimensity 6300 (2x2.4 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Επεξεργαστής γραφικών (GPU) | ARM Mali-G52 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Εσωτερική μνήμη | 256GB |
| Άλλες λειτουργίες | NFC, FM Radio, Υπέρυθρες IR, Δακτυλικό αποτύπωμα, Αναγνώριση Προσώπου, Γρήγορη Φόρτιση 33W |
| Διάσταση οθόνης | 6.56" |
| Τύπος οθόνης | HD+ IPS LCD 1612 x 720, Capacitive, Multi-touch, 90Hz Refresh Rate Gorilla Glass 5 |
| Κύρια κάμερα | 64MP Sony IMX682 + 25MP Night Vision Camera Sony IMX550 + 2MP Omnivision Macro Camera OV02B10 |
| Μπροστινή κάμερα | 16MP Samsung S5K3P8SP |
| Ασύρματη συνδεσιμότητα | WiFi 802.11 a/ac/b/g/n/n 5GHz, Hotspot, Bluetooth v5.2 LE, A-GPS, GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo |
| Κινητή τηλεφωνία | 2G 850/900/1800/1900 MHz, 3G 850/900/1700/1900/2100 MHz, 4G 800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600 MHz |
| Υποδοχές SIM | 2 SIM (2 nanoSIM) |
| Υποδοχή κάρτας μνήμης (MicroSD) | Ναι, αυτόνομη υποδοχή έως 2TB |
| Θύρες | USB Type-C (OTG), θύρα ακουστικών 3.5mm |
| Μπαταρία | Li-Po 10360mAh (μη αφαιρούμενη) |
| Διαστάσεις (εκατοστά) | 17.38 x 8.34 x 1.8 |
| Βάρος (γρ) | 395 |
| Πιστοποίηση | IP68, IP69K, MIL-STD810H |
| Δίκτυο 5G | Ναι |
| Χρώμα | ΚΑΦΕ |








