



Διαθέσιμες Επιλογές
Τo Blackview Xplore 1 είναι ένα από τα ανθεκτικά τηλέφωνα της Blackview με δυνατά χαρακτηριστικά που κατέχει επάξια τις πιστοποιήσεις IP68, IP69K, MIL-STD-810H αφού είναι κατασκευασμένο απο πολυκαρβονικό υλικό με μεταλλικά πλαϊνά για προστασία στις πτώσεις.
Η 6.78” IPS FHD+ οθόνη με ανάλυση 2460x1080px, ρυθμό ανανέωσης 120Hz και προστασία Corning Gorilla Glass 5 προσφέρει άριστες γωνίες θέασης, ζωντάνια αλλά και πολύ καλή φωτεινότητα ακόμα και κάτω από το φώς του ήλιου. Επιπλέον διαθέτει 2η οθόνη 2,01" στο πίσω μέρος της συσκευής για ευκολότερη πρόσβαση σε βασικές λειτουργίες του κινητού ακόμα και όταν αυτό είναι ανάποδα.
Διαθέτει διπλή οπίσθια κάμερα 64MP Sony IMX682 + 20MP Sony IMX350 NIght Vision και LED flash για να τραβάτε υπέροχες φωτογραφίες με εξαιρετική ευκρίνεια ακόμα και στο σκοτάδι. Η μπροστινή κάμερα των 50MP Samsung JN1 σας δίνει τη δυνατότητα να τραβάτε εκπληκτικές selfies, να πραγματοποιείτε video κλήση ή ακόμα και να ξεκλειδώσετε την συσκεύη καθώς διαθέτει την λειτουργία Face Unlock.
Ο οκταπύρηνος MediaTek Dimensity 7050 επεξεργαστής που είναι χρονισµένος στα 2.6GHz, υποστηρίζει DUAL 5G δίκτυα για απίστευτες ταχύτητες και σε συνδυασµό µε τα 16GB RAM που μπορούν να επεκταθούν εως τα 48GB, θα απογειώσουν τις καθηµερινές multitasking απαιτήσεις σας καθώς απαιτητικές εφαρµογές και παιχνίδια μπορούν να τρέχουν ταυτόχρονα χωρίς καθυστερήσεις. Επίσης, τα 512GB ενσωματωμένης μνήμης σας επιτρέπουν να αποθηκεύσετε όλα τα αγαπημένα σας multimedia αρχεία.
Τέλος, κάποια ακόμα σημαντικά χαρακτηριστικά του Blackview Xplore 1 είναι ότι διαθέτει ΜΕΓΑΛΗ μπαταρία χωρητικότητας 20000mAh με διάρκεια αναμονής εώς 1008 ώρες αλλά και εώς 84 ώρες συνεχόμενης ομιλίας. Επίσης, ενσωματώνει διπλό LED φακό στο πάνω μέρος της συσκευής με φωτεινότητα 170lm.
| Χαρακτηριστικά | |
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 με Play Store και Ελληνικά |
| Κεντρικός επεξεργαστής (CPU) | Οκταπύρηνος Dimensity 7050 Octa Core 2.6GHz 6nm 2 x Cortex A78 2.6GHz + 6 x Cortex A55 2.0GHz |
| Επεξεργαστής γραφικών (GPU) | Arm Mali-G68 MC4 |
| Μνήμη RAM | 16GB |
| Εσωτερική μνήμη | 512GB |
| Άλλες λειτουργίες | Δευτερεύουσα Οθόνη 2.01" ,NFC, FM Radio, Δακτυλικό αποτύπωμα, Αναγνώριση Προσώπου |
| Διάσταση οθόνης | 6.78" |
| Τύπος οθόνης | 2.4K FHD+ IPS LCD 2460x1080, Capacitive, Multi-touch, 120Hz refresh rate Corning Gorilla Glass 5 |
| Κύρια κάμερα | 64MP Sony IMX682 + 20MP Sony IMX350 NIght Vision |
| Μπροστινή κάμερα | 50MP Samsung JN1 |
| Ασύρματη συνδεσιμότητα | Wi-Fi 6 802.11 a/b/g/n/ac/n 2.4G/5GHz, Hotspot, Bluetooth v5.2, A-GPS, GPS, GLONASS, BeiDou,Galileo |
| Κινητή τηλεφωνία | 2G 800/850/900/1800/1900 MHz,3G 850/900/1700/1900/2100 MHz,4G 800/900/1800/2100/2300/2600,5G |
| Υποδοχές SIM | 2 SIM (2 nanoSIM) |
| Υποδοχή κάρτας μνήμης (MicroSD) | Ναι, στη θέσης της 2ης SIM μέχρι 2ΤΒ |
| Θύρες | Type-C (OTG) |
| Μπαταρία | Li-Po 20000mAh (μη αφαιρούμενη) |
| Διαστάσεις (εκατοστά) | 18.4 × 8.3 × 2.95 |
| Βάρος (γρ) | 638 |
| Πιστοποίηση | IP68, IP69K, MIL-STD810H |
| Δίκτυο 5G | Ναι |
| Χρώμα | ΜΑΥΡΟ |











