
Διαθέσιμες Επιλογές
Τo Blackview Rock 1 Pro είναι ένα από τα ανθεκτικά τηλέφωνα της Blackview με δυνατά χαρακτηριστικά που κατέχει επάξια τις πιστοποιήσεις IP68, IP69K, MIL-STD-810H αφού είναι κατασκευασμένο απο πολυκαρβονικό υλικό με μεταλλικά πλαϊνά για προστασία στις πτώσεις.
Η 6.56” IPS HD+ οθόνη με ανάλυση 1612x720px, ρυθμό ανανέωσης 90Hz προσφέρει άριστες γωνίες θέασης αλλά και πολύ καλή φωτεινότητα ακόμα και κάτω από το φώς του ήλιου. Επιπλέον διαθέτει 2η οθόνη 2,01" στο πίσω μέρος της συσκευής για ευκολότερη πρόσβαση σε βασικές λειτουργίες του κινητού ακόμα και όταν αυτό είναι ανάποδα.
Διαθέτει διπλή οπίσθια κάμερα 16MP + 20MP Sony IMX350 NIght Vision και LED flash για να τραβάτε υπέροχες φωτογραφίες με εξαιρετική ευκρίνεια ακόμα και στο σκοτάδι. Η μπροστινή κάμερα των 13MP σας δίνει τη δυνατότητα να τραβάτε εκπληκτικές selfies, να πραγματοποιείτε video κλήση ή ακόμα και να ξεκλειδώσετε την συσκεύη καθώς διαθέτει την λειτουργία Face Unlock.
Ο οκταπύρηνος MediaTek Helio G81 (MT6769) επεξεργαστής που είναι χρονισµένος στα 2.0GHz, και σε συνδυασµό µε τα 8GB RAM που μπορούν να επεκταθούν εως τα 24GB, θα απογειώσουν τις καθηµερινές multitasking απαιτήσεις σας καθώς απαιτητικές εφαρµογές και παιχνίδια μπορούν να τρέχουν ταυτόχρονα χωρίς καθυστερήσεις. Επίσης, τα 256GB ενσωματωμένης μνήμης με δυνατότητα επέκτασης επιπλέον 256GB σας επιτρέπουν να αποθηκεύσετε όλα τα αγαπημένα σας multimedia αρχεία.
Τέλος, κάποια ακόμα σημαντικά χαρακτηριστικά του Blackview Rock 1 Pro είναι ότι διαθέτει μπαταρία χωρητικότητας 15000mAh με διάρκεια αναμονής εώς 1080 ώρες αλλά και εώς 84 ώρες συνεχόμενης ομιλίας. Επίσης, ενσωματώνει 2D Barcode Scanner στο πάνω μέρος της συσκευής με δυνατότητα ανάγνωσης BARCODE και QR code.
| Χαρακτηριστικά | |
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 με Play Store και Ελληνικά(Doke OS 5.0) |
| Κεντρικός επεξεργαστής (CPU) | Οκταπύρηνος MediaTek Helio G81(MT6769V/CB) 2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.7 GHz Cortex-A55 |
| Επεξεργαστής γραφικών (GPU) | ARM Mali-G52 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Εσωτερική μνήμη | 256GB |
| Άλλες λειτουργίες | NFC, Δακτυλικό αποτύπωμα, Γρήγορη Φόρτιση 33W, Αναγνώριση Προσώπου |
| Διάσταση οθόνης | 6.56" |
| Τύπος οθόνης | HD+ IPS LCD 1612 x 720, Capacitive, Multi-touch, 90Hz Refresh Rate |
| Κύρια κάμερα | 16MP+20MP Night Vision |
| Μπροστινή κάμερα | 13MP |
| Ασύρματη συνδεσιμότητα | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/n 5GHz, Hotspot, Direct, Bluetooth v5.0, A-GPS, GPS, Beidou ,GLONASS, Galileo |
| Κινητή τηλεφωνία | 2G 850/900/1800/1900 MHz, 3G 850/900/1900/2100MHz, 4G 700/800/850/900/1800/1900/2100/2600 MHz, Dual |
| Υποδοχές SIM | 2 SIM (2 nanoSIM) |
| Υποδοχή κάρτας μνήμης (MicroSD) | Ναι, στη θέσης της 2ης SIM |
| Θύρες | Type-C (OTG) |
| Μπαταρία | Li-Po 15000mAh (μη αφαιρούμενη) |
| Διαστάσεις (εκατοστά) | 17.79 x 8.35 x 2.47 |
| Βάρος (γρ) | 493 |
| Πιστοποίηση | IP68, IP69K, MIL-STD810H |
| Δίκτυο 5G | Όχι |
| Χρώμα | ΜΑΥΡΟ |











