



Διαθέσιμες Επιλογές
Η Blackview παρουσιάζει τo νέo ανθεκτικό κινητό τηλεφώνο Fort 2 με κύριο χαρακτηριστικό την λεπτή γραμμή για μεγαλύτερη ευκολία στην καθημερινή χρήση.
Το Fort 2 κατέχει επάξια τις πιστοποιήσεις IP68, IP69K, MIL-STD-810H αφού είναι κατασκευασμένο από πολυκαρβονικό υλικό με μεταλλικά πλαϊνά αλλά και ελαστικά άκρα για προστασία από πτώσεις δοκιμασμένο σε πολύ αντίξοες συνθήκες και θερμοκρασίες.
Η 6.56” HD+ IPS οθόνη με ανάλυση 1612x720px και ρυθμό ανανέωσης εώς 90Hz προσφέρει πολύ καλές γωνίες θέασης αλλά και πολύ καλή φωτεινότητα ακόμα και κάτω από το φώς του ήλιου.
Διαθέτει διπλή οπίσθια κάμερα 16MP + 2ΜP Macro Camera και LED flash, για να τραβάτε υπέροχες φωτογραφίες με εξαιρετική ευκρίνεια . Η μπροστινή κάμερα των 13MP σας δίνει τη δυνατότητα να τραβάτε εκπληκτικές selfies, να πραγματοποιείτε video κλήση ή ακόμα και να ξεκλειδώσετε την συσκευή καθώς διαθέτει την λειτουργία Face Unlock.
Ο οκταπύρηνος Mediatek G81 επεξεργαστής που είναι χρονισµένος στα 2.0GHz, σε συνδυασµό µε μνήμη 8GB RAM, τα οποία φτάνουν εώς και τα 24GB με την προσθήκη VIRTUAL RAM και το Android 15 θα σας βοηθήσουν στις καθηµερινές multitasking απαιτήσεις σας καθώς εφαρµογές και παιχνίδια μπορούν να τρέχουν ταυτόχρονα χωρίς καθυστερήσεις ενώ τα 128GB αποθηκευτικού χώρου με δυνατότητα επέκτασης έως 2TB μέσω microSD κάρτας σας επιτρέπουν να αποθηκεύσετε όλα τα αγαπημένα σας multimedia αρχεία.
Τέλος, ένα ακόμα σημαντικό χαρακτηριστικό του Fort 2 είναι ότι διαθέτει μπαταρία 5000mAh που δίνει στην συσκευή δυνατότητα αναμονής εώς και 288ώρες ή 22 ώρες ομιλίας .
| Χαρακτηριστικά | |
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 με Play Store και Ελληνικά |
| Κεντρικός επεξεργαστής (CPU) | Οκταπύρηνος MediaTek Helio G81(MT6769V/CB) 2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.7 GHz Cortex-A55 |
| Επεξεργαστής γραφικών (GPU) | Arm Mali-G57 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Εσωτερική μνήμη | 128GB |
| Άλλες λειτουργίες | NFC, Αναγνώριση Προσώπου, Δακτυλικό Αποτύπωμα, 18W Ταχεία Φόρτιση |
| Διάσταση οθόνης | 6.56" |
| Τύπος οθόνης | HD+ IPS LCD 1612 x 720, Capacitive, Multi-touch, 90Hz Refresh Rate |
| Κύρια κάμερα | 16MP + 2MP Macro |
| Μπροστινή κάμερα | 13MP |
| Ασύρματη συνδεσιμότητα | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G/5GHz, Hotspot, Bluetooth v5.0, A-GPS, GPS, GLONASS, BeiDou,Galileo |
| Κινητή τηλεφωνία | 2G 850/900/1800/1900 MHz, 3G 800/850/1700/1900/2100 MHz, 4G 800/900/1800/2100/2600 MHz, Dual Sim |
| Υποδοχές SIM | 2 SIM (2 nanoSIM) |
| Υποδοχή κάρτας μνήμης (MicroSD) | Ναι, στη θέση της 2ης SIM |
| Θύρες | Type-C (OTG) |
| Μπαταρία | Li-Po 5000mAh (μη αφαιρούμενη) |
| Διαστάσεις (εκατοστά) | 17.46 x 8.3 x 1.07 |
| Βάρος (γρ) | 245 |
| Πιστοποίηση | IP68, IP69K, MIL-STD810H |
| Δίκτυο 5G | Όχι |
| Χρώμα | ΛΕΥΚΟ |












