



Διαθέσιμες Επιλογές
Τo Blackview Fort 1 έρχεται να προστεθεί στην λίστα καθημερινών ανθεκτικών τηλεφώνων της Blackview που κατέχουν επάξια τις πιστοποιήσεις IP68, IP69K, MIL-STD-810H αφού είναι κατασκευασμένο απο πολυκαρβονικό υλικό με ενισχυμένα πλαϊνά για προστασία στις πτώσεις.
Η 6.56" ΙPS HD+ οθόνη με ανάλυση 1612x720px και 90Hz προσφέρει άριστες γωνίες θέασης, ζωντάνια αλλά και πολύ καλή φωτεινότητα ακόμα και κάτω από το φώς του ήλιου.
Διαθέτει διπλή οπίσθια κάμερα 16MP + 2MP Depth camera και LED flash για να τραβάτε υπέροχες φωτογραφίες . Η μπροστινή κάμερα των 8MP σας δίνει τη δυνατότητα να τραβάτε εκπληκτικές selfies, να πραγματοποιείτε video κλήση ή ακόμα και να ξεκλειδώσετε την συσκεύη καθώς διαθέτει την λειτουργία Face Unlock.
Ο οκταπύρηνος Unisoc T615 επεξεργαστής που είναι χρονισµένος στα 1.8GHz και σε συνδυασµό µε τα 6GB RAM που μπορούν να επεκταθούν εως τα 18GB, θα απογειώσουν τις καθηµερινές multitasking απαιτήσεις σας καθώς απαιτητικές εφαρµογές και παιχνίδια μπορούν να τρέχουν ταυτόχρονα χωρίς καθυστερήσεις. Επίσης, τα 256GB ενσωματωμένης μνήμης με δυνατότητα επέκτασης έως 2TB μέσω microSD κάρτας σας επιτρέπουν να αποθηκεύσετε όλα τα αγαπημένα σας multimedia αρχεία.
Τέλος, κάποια ακόμα σημαντικά χαρακτηριστικά του Blackview Fort 1 είναι ότι διαθέτει την τελευταία έκδοση Android 15 αλλά και διαθέτει μπαταρία χωρητικότητας 10000mAh με διάρκεια αναμονής εώς 504 ώρες αλλά και εώς 43 ώρες συνεχόμενης ομιλίας.
| Χαρακτηριστικά | |
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 με Play Store και Ελληνικά |
| Κεντρικός επεξεργαστής (CPU) | Οκταπύρηνος Unisoc T7250 (2x1.8 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55) |
| Επεξεργαστής γραφικών (GPU) | ARM Mali-G57 MP1 |
| Μνήμη RAM | 6GB |
| Εσωτερική μνήμη | 256GB |
| Άλλες λειτουργίες | NFC, FM Radio, Δακτυλικό αποτύπωμα, Αναγνώριση Προσώπου ,Γρήγορη Φόρτιση 18W, Υπέρυθρες |
| Διάσταση οθόνης | 6.56" |
| Τύπος οθόνης | HD+ IPS LCD 1612 x 720, Capacitive, Multi-touch, 90Hz Refresh Rate |
| Κύρια κάμερα | 50 MP Samsung S5KJN1 + 20MP Night Vision |
| Μπροστινή κάμερα | 32MP Samsung S5KGD1 |
| Ασύρματη συνδεσιμότητα | Wi-Fi 6 802.11 a/b/g/n/ac/n 2.4G/5GHz, Hotspot, Bluetooth v5.2, A-GPS, GPS, GLONASS, BeiDou,Galileo |
| Κινητή τηλεφωνία | 2G 850/900/1800/1900 MHz, 3G 800/850/1700/1900/2100 MHz, 4G 800/900/1800/2100/2600 MHz, Dual Sim |
| Υποδοχές SIM | 2 SIM (2 nanoSIM) |
| Υποδοχή κάρτας μνήμης (MicroSD) | Ναι, αυτόνομη υποδοχή έως 2TB |
| Θύρες | Type-C (OTG) |
| Μπαταρία | Li-Po 10000mAh (μη αφαιρούμενη) |
| Διαστάσεις (εκατοστά) | 17.61 x 8.01 x 1.75 |
| Βάρος (γρ) | 390 |
| Πιστοποίηση | IP68, IP69K, MIL-STD810H |
| Δίκτυο 5G | Όχι |
| Χρώμα | ΜΑΥΡΟ |












